BDP Eş Başkanları; Diyarbakır; Batman; Siirt, Van BELEDİYE BAŞKANLARI; Komprador Kürt Sermayedarları ve Ağalarına AÇIK SORU

soru 2

PKK nın bölgede kontrol ettiğini 50 milyar Dolar para, BDP’nin devlet yardımları, BDP’li Belediyelerin Avrupa Birliği ve Avrupa İskan Fonu vbg gibi kaynaklarda almakta oldukları Milyar dolarlık HİBE yardımlara; TC’nin dört bir yanında inşaatdan tekstile, tekstilden turizme, turizmden enerji piyasasına kadar Milyar Dolarlık mevcut Kürt Sermayesine Karşın;

1. Haberal, Doğramacı vbg özel girişimciler Diyarbakır’da Batman’da, Siirde, Van’da, Özel Kolej, özel Yerel fakülteler, Özel Hastaneleri hizmete sokarken; NEDEN SİZLER ÖZEL OKUL, ÖZEL ÜNİVERSİTE, ÖZEL HASTANE KURMAZSINIZ?

2. Bizzat yerel yönetimlerinde olduğunuz bu illerde, Kürt insanın sağlığına kavuşmasına, dağa çıkmak yerine; KÜRT GENÇLERİNİN OKUYUP AYDINLANMASINA NEDEN OLANAK TANIMAZSINIZ?

3. TC Devleti’nin, doğunun hemen her İl, ilçe, bucak ve köylerine yolladığı Öğretmen, Doktor, Ebe ve hemşirelere PKK’nın saldırmasına, KÖY OKULLARI, SAĞLIK OCAKLARI ÖĞRETMEN EVLERİNİN YAKILMASINA NEDEN ENGEL OLMAZSINIZ ?

4. Yoksa siz KÜRT GENCİNİN AYDINLANMASINDAN, KÜRT KADINININ SAĞLIKLI DOĞURMASINDAN; KÜRT EMEKÇİSİNİN ÖRGÜTLENEREK SENDİKALAŞMASINDAN MI KORKARSINIZ?

6. Bu tutumunuz açıkça; oyuna talip olduğunuz KÜRT YURTTAŞA İHANET ve SÖMÜRÜ DEĞİL Mİ?

Ey Bir avuç Kürt Entelijensiyası ve Kürt Kompradoru;

7. AB_D işbirlikçisi hakim Türk ve okyanus ötesi Cemaat Sermayesinin devletin göbekçi, bencil bürokratik oligarşisi ile; Türk ve Kürt Köylüsünü, Emekçisini, Gençlerini, AYDINLANMA, İŞ EMEK HÜRRİYET’den YOKSUN BIRAKARAK, VAHŞİCE SÖMÜRMEYE HALA DOYMADINIZ MI?

8. Bu gün İMRALI SÜRECİ’nin , Ne Kürt ne Türk TC Yurttaşının özgür yaşama, barınma okuma ve sağlık hakkı ile; Ne de İş ve Emek’le alakalı olmadığının KÜRT ve TÜRK, ez cümle TC HALKININ ARTIK AYRIDINA VARDIĞININ FARKINDA DEĞİL MİSİNİZ? GİDECEK YERİNİZ VAR MI?

Yiyorsa cevap verin; TÜRKİYE CUMHURİYETİ HALKI İLE PAYLAŞALIM.

buyukakın
06.03.2013

Reklamlar

Bir Yanıt to “BDP Eş Başkanları; Diyarbakır; Batman; Siirt, Van BELEDİYE BAŞKANLARI; Komprador Kürt Sermayedarları ve Ağalarına AÇIK SORU”

  1. mahmudali Says:

    Bravo

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: