ORTAK KÜLTÜR ve HAYDARPAŞA

ortak kültür

Küresel emperyalizmin temel hedefi; ulus devletleri yok etmek, yer altı-üstü ve insan kaynaklarını dilediğince talan ve kontrol ederek emecek, sömürge devletcikler yaratmaktır.

Ulus devletler ortak dil, kültür ve kültür mirası ile yurttaşlarında oluşturdukları “aidiyet duygusu” ile var olmaktadır.

TC’de “Ortak dil Türkçe” giderek yabancı kelimeler ile bozulmakta ve insanların birleri ile anlaşmalarında başka dil ve iletişim araçlarını kullanmasına imkan sağlanmaktadır. Ortak dilini geliştiremeyen, arı bir biçimde kullanmayan toplumlar düşünce sistemlerini geliştiremediklerinden bilimsel üretim de de geri düşmektedir.

TC’de ortak kültürün mirası olan yapı mimarisindeki ulusal karekter de örselenmektedir. Yok edilip yerine RANT AVM’si sürecinde bulunan “HaydarPaşa Garı’nın yıkılmasına karşı durmak” sadece nostaljik bir ögeyi canlı tutmak çabası değildir. “Ortak kent hafızası”nı oluşturan meydanlar, parklar, heykeller, kamu binaları yıkılmakta ulusun geçmişi silinmektedir.

Hedef; dili, kültürü, gelenek ve görenekleri ve en sonu hafızası yapay bir dinle iğdiş edilmiş düşünemeyen, sadece verilenle yetinen, tüketim odaklı çağdaş kole toplumu yaratmaktır.

İşte bu nedenle, TAKSIM ALANI’na, kent ormanlarına, meydanlara, heykellere, HYADARPAŞA GARI’na Ortak dil TÜRKÇE’ye sahip çıkmalı; tek tek bireylerin hafızasının silinerek “TC’ni yok edilmesi”ne karşı durmalıyız..

buyukakin

HAYDARPAŞA AVM OLMASIN !!!
https://www.facebook.com/groups/233810136701624/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: