Silivri’de Hisseli Harikalar Kumpanyası

Silivri ceza ve tutuk evinde torba iddiname kapsamında bir yargılama sürmekte.
Tutuklu bulunanlar hakkındaki iddianamelerin ortak paydası AKP hükümeti yerine başka bir şey koymak. Ama nasıl ve nice koyacakları muhpem.

Mevcut AKP iktidarı, Anayasa Mahkemesince yargılanmış ve “irtica odağı olduğu suçu ile mahkum edilmiş”, irtica yandaşı olduğu ayan beyan bir parti.

TSK iç hizmet kanunun verdiği ödevle TC’yi iç ve dış düşmanlara ve irticaya karşı korumakla yasal olarak görevlendirilmiş silahlı güç. TSK nın görevi irtica ile mücadele. AKP İrtica odağı..
O halde TSK’nın AKP ile demokratik yoldan mucadelesinde ne beis var?

Sağır sultanın duyduğu vechile; TSK’nın eski darbe geleneğinden tamamen uzak ; Demokratik ve siyasi bir yöntemle, irtica odağını takip etmesinin , asimetrik irtica propagandasına karşı multimedya ürünlerini interneti yazılı ve görsel basını kullanarak demokratik yoldan görevini ifa etmesinin neresi suç?

Diğer gazeteci yazar, akademisyen, sendika ve STK üyesi tutuklular’ın da ortak paydası aynı “irtica odağı AKP ile demokratik mücadele”. Elinde silahlı gücü olmayan sivil halkın dünyanın hangi noktasında darbe yaptığı görülmüş? Aynı biçimde demokratik ve açık yolsan örgütlenerek, toplanarak, yasal izinli milyonların katıldığı mitinglerle sokağa çıkarak İrtica odağı AKP’ye karşı demokratik mücadelenin neresi suç?

TSK, sivil destektekçileri ile darbe yapacak olsa idi durup “-beyler darbeyi ne zaman yapalım ?” diye mi soracaktı ? TSK “itica ile eylem planı”na bakıldığında mevcut “halk cumhuriyeti” rejimi’nin AKP tarafından “irtica ve/veya Ilımlı İslam Cumhuriyeti” rejimine döndürülmesi halinde, alınabilecek önlem ve müdaheleleri içerdiğini bu komutan taifesi neden açık yürekle ifade etmez?

Amacın demokratik laik üniter sosyal devlet TC’yi korumak, kuruluş ilkeleri çerçevesinde ilelebet yaşatmak ise; “İrtica odağı olduğu mahkeme ile sabit”lenmiş ve hatta hüküm giymiş AKP’ye, Recep T’ye ve onun üst yönetimininin suratlarına -hiç olmazsa savunmalarında- “-Amacımız demokratik laik üniter devlet Türkiye Cumhuriyetini sivil ve askeri erkle korumak ve kollamaktı; Bu gün yeniden aynı görev ve pozisyonlarda olsak yine aynı yurtseverlikle AKP’ye karşı demokratik kamusal görevimizi sürdürür demokratik bağımız TC’yi savunuruz”
Diyemez? ..

Siyaseten tamamen karşısında oldukları bir iktidara ve onun yargısına niçin gerçek SİYASİ SAVUNMA yapamaz?

Neden hiç olmazsa üçü beşi tutuklanıp araca bindirilerken kafalarını aşağı basan kollukçuya;
” Hass…tir be! Sen kimsin beni tevkif edeceksin?! “
(Deniz Gezmiş Gemerek yakınlarında yakalandığı yerde, saklandığı çukurdan çıkıp güvenlik kuvvetlerine doğru yürürken önüne çıkıp “Ben Emniyet Müdürüyüm seni tevkif ediyorum” diyen polise)
Diyemez..

Özgürlüğün yolu süskunluktan geçmez.

E, sen dehşetli bir siyasi savunma ile yek vucut irticaya, faşizme, küresel sömürüye karşı durmaz; Bu sinerjini parmaklıklar arkasına, dalga dalga yurda taşımaz isen dışarıdaki halk sana ne yapsın?

İrtica karşıtlığını, yurtseverliğini, demokratik mücadele ruhunu ve yaşama azmini, yasal yoldan her birisinin tek tek yakasına yapışıp hesap soracağını, haykır !

24 yaşında idam edilen gencecik bir yurtsever Deniz GEZMİŞ’in savunmasından bir kaç satırla bitirelim;

“…bu ülkede Anayasa’yı en fazla savunanlar bizleriz. Anayasa’yı ihlal edenlerse ortadadır. Anayasa’nın uygulanmasını isteyen gene bizleriz. Anayasa’yı uygulamayan yavuz kimselerse hâlâ ortadadır. Ve yine o kişiler bizim kellemizi istemektedirler.İddia makamı bizim vermekte olduğumuz bağımsızlık savaşına karşıdır, Türkiye Cumhuriyeti anayasasının hukukuna karşı,reformlara karşıdır….”

“…35 milyon metrekare vatan toprakları işgal altındayken, bizim milli bütünlüğü bozmakla suçlanmamız gülünçtür. Mustafa Kemal sağ olsaydı çok şaşırırdı. Hareketimiz tamamen anayasal bir harekettir. Anayasamızın başlangıç ilkesinde belirtilen ulusun zulme karşı direnme hakkını kullandık. Bu sebeble anayasal bir davranışta bulunduk…”

“…Biz stratejik olarak düşüncemizi hiçbir zaman saklamayız. Hangi şartlar altında olursak olalım, bunu açıkça söyleriz. Düşüncelerimizi mezara kadar götürürüz. Nasıl burada namluların ve dipçiklerin gölgesi altında konuşuyorsak, düşüncemizi herzaman açıkça ifade ederiz. Tarih evvelce bunu yapanları nasıl temize çıkarmışsa bizi de temize çıkartacaktır, buna da inanıyoruz. …”

“…Profesyonel devrimci bügünün Türkiye’sinde kendini hayatı boyunca Türkiye’nin bağımsızlığına adayan kimsedir…”

“Türkiye’nin bağımsızlığından başka birşey istemedik ve hayatımızı bu yola koyduk. Varlığımızı Türkiye adına armağan ettik. Bunun aksini iddia edenler vatan hainidir….”

buyukakin
01.09.2012

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: