Bu kış uzun, atom bombalı ve nükleer serpinli bir kış olacak..

Arap Birliği, Hac farizesinin bitişi ile İran’a karşı yaptırım konusunda ABD ve İsrail baskısı ile yeni bir karar açıklayacaktır. Muhtemelen bu karar ABD ve İsrail’in AB destekli İran saldırısına dayanak olacak biçimde kaleme alınmış olacaktır.

ABD 2 yil once İsraile superdonik B-2 bombarduman ucaklarını son olarak da BUNKER BUSTER bombalarini satmıştır. Elinde nükleer başlıklı bombalar bulunan İsrail son hazırlıklarını yapmaktadır.

ABD ve AB kapitalizmi çökmüştür. Avrupa Birliğinde 12 milyon nufuslu Yunanistan’ın iflasını önce İtalya, Peşi sıra Fransa izleyecektir. Kapitalizmin bu çöküşten çıkışının tek yolu 3 dünya savaşını tetikleme riskine rağmen İran İsrail Savaşıdır:

Füze kalkanının TC yerleştirilmesinin bittiği tarih, İsrail ve ABD”nin İran’a saldırılarını başlatacağı tarihtir.

Nükleer Bela geliyorum diyor…

Bela eteklerinde ziller çalarak, bangır bangır gekliyor..
TC Yurttaşlarına tavsiye.. Bu kış uzun, atom bombalı ve nukleer serpinli bir kış olacak. Korunaklarını ve stok erzaklarını gözden geçirsinler…

buyukakin
08.11.2011

İsrail atom bombası kullanabilir’
İngiltere’de 1980 yılında görev yapmış İngilzi diplomatların, İsrail’in Arap komşuları ile savaşa girdiği takdirde, atom bombasına başvuracağından endişe ettikleri ortaya çıktı.

AA
Güncelleme: 11:54 TSİ 30 Aralık. 2010 Perşembe
LONDRA – Gizliliği 30 yıl sonra kaldırılan İngilzi milli arşivindeki belgelerde yer alan ve İngiltere’nin Tel Aviv büyükelçiliğine ait 4 Mayıs 1980 tarihli bir telgraf yazısı, İsrail’in Mısır ile 1979 yılında imzaladığı barış anlaşmasına rağmen, Ortadoğu’daki durumun gitgide kötüleştiğini, İsrail’in tecrit edilmişlik ve güvensizlik hissinin artığı yönünde uyarıda bulunuyor.

Telgraf, Arap ülkeleriyle savaş durumunda, yok olmamak için ve uzun süreli bir savaşı göz önüne alamayacağından İsrail’in ilk hamlede atom bombasını kullanabileceği ihtimalinin altını çiziyor.

Gizliliği kaldırılan İngilzi milli arşivindeki belgeler ayrıca, dönemin başbakanı Margaret Thatcher’in Ortadoğu’da diplomasi yürütmeyi “sinir bozucu” bir iş olarak gördüğünü aktarıyor. Belgelerde, Thatcher’in dönemin Fransız Cumhurbaşkanı Valery Giscard d’Estaing’e içini açarken, hayatında dönemin “İsrail Başbakanı Menahem Begin kadar zor bir muhatapla karşılaşmadığı” itirafında bulunduğunu belirtiliyor.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25166078/

Obama İsrail’e gizlice bomba sattı

ABD Başkanı Barack Obama’nın İsrail’e gizlice bunker buster adlı bombaların satışını onayladığını öne sürüldü

Newsweek dergisi sığınakların içine kadar girip ondan sonra patlayan bombalardan 55 adet satıldığını açıkladı. Satışın 2009’da Obama göreve başladıktan sadece birkaç ay sonra yapıldığını öne süren dergi iddiaları İsrailli ve ABD’li üst düzey yetkilere dayandırdı. İsrail’in 2005’de ABD’ye yaptığı bomba talebinin Bush yönetimi tarafından reddedildiği belirtildi. Newsweek’e konuşan yetkililer İsrail’in bunker buster bombası üretmek için yeterli teknolojiye ulaştığını ancak bombaların ABD’den daha ucuza satın alınabildiğini söyledi.
http://dunya.milliyet.com.tr/obama-israil-e-gizlice-bombasatti/dunya/dunyadetay/24.09.2011/1442391/default.htm

İsrail kıştan önce İran’ı vurma hazırlığında
İsrail, İran’a karşı tehditlerini artırdı.
03.11.2011
Ordu nükleer başlık taşıyabilen füze denerken, İsrail uçaklarının İtalya’da “uzun mesafeli saldırı” tatbikatı yaptığı ortaya çıktı. İsrail basınına göre Netanyahu ve Barak, Lieberman’ı da İran’a saldırıya ikna etti

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun, 8 Kasım’da açıklayacağı İran raporu öncesinde bölgede tansiyon artıyor. Basına sızan raporda “Tahran’ın nükleer programının atom bombası yapmaya yönelik” olduğuna dair sağlam kanıtların bulunduğu belirtiliyor. Buna bağlı olarak İsrail’in, İran’ın nükleer tesislerini vuracağına ilişkin işaretler artıyor. Haaretz gazetesi, Başbakan Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Ehud Barak’ın İran’a saldırı için son olarak Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman’ı ikna ettiğini yazdı. Aynı gün İsrail ordusundan iki tatbikat haberi geldi.
http://www.ensonhaber.com/israil-kistan-once-irani-vurma-hazirliginda-2011-11-03.html


Obama Sold Israel Bunker-Buster Bombs
Sep 23, 2011 12:28 AM EDT
While Obama publicly pressured Israel to make concessions to the Palestinians over settlements, he secretly sold Jerusalem deep-penetrating bombs it had long sought. Eli Lake previews an exclusive story appearing in Monday’s Newsweek.
http://www.thedailybeast.com/articles/2011/09/23/president-obama-secretly-approved-transfer-of-bunker-buster-bombs-to-israel.html

Reklamlar

Bir Yanıt to “Bu kış uzun, atom bombalı ve nükleer serpinli bir kış olacak..”

  1. Namık KEMAL OSMANAĞAOĞLU Says:

    ABD ve Avrupa’daki ortağı AB, Kosova-Afganistan çizgisindeki tüm müslüman devletleri kendi kontrolleri altına almak ve özellikle ORTADOĞU topraklarındaki yer altı kaynaklarına el koymak, bölgeyi kendi pazarları olarak kullanmak böylece KENDİLERİ İÇİN BÜYÜK TEHLİKE olarak gördükleri ÇİN, İRAN, RUSYA ve her an Türki Cumhuriteyleri ve Arap ülkelerini etkisi altına alabilecek kapasiteye sahip Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin önünü kesmek amacıyla ORTADOĞU’nun göbeğinde beslenen İSRAİL’i bölgede asker ve istihbarat unsuru olarak kullanmaktadırlar. Türkiye üzerinde Atatürk’ün ölümünden sonra sürekli planlı bir kotrol mekanizması geliştiren ABD, son 12 Eylül Darbesinden sonra amaçarına çok yaklaşmış ve 2002 Genel Seçimlerinde noktayı koyarak, bütün ağırlığı koyup, AKP’nin iktidara gelişini sağlamıştır. AB’nde de AKP İktidarına karşı özel bir sempati gösterisi tertiplenmiş ve AB Türkiye raporlarında hiçbir Üye Devlete dayatılmayan istekler sıralanmıştır. AKP iktidarı bir çoğunu yerine getirmesine rağmen hala Türkiye’nin üyeliği söz konusu bile olamamaktadır. erçekte amaç Türkiye’nin üyeliği değildir. Lozan’da kazandığımı hazmedemeyenlerin içindeki intikam duygularını tatmin etme operasyonuna girdiklerinin bir göstergesidir. ABD kendi çıkarlarını sağlam almak için kendisine bir kalkan olarak gördüğü Türkiye’yi, kontrolü altındaki iktidarın TBMM’deki gücünden yararlanarak İran’a ve diğer Arap devletlerini dizgin altına alınması için kullanmaktan başka bir niyetleri yoktur. Bunu İktidarın alması lazım. Gerçekten çok tehlikeli bir sürece doğru yaklaşıyoruz.
    ABD’nin Irak, Libya, Mısır ve şimdi Suriye ve İran üzerindeki hesapları içinde son hedefin bugün pofpofladığı Türkiye’nin de olduğu konusunda aklı yerinde olan herkes hem fikirken, iktidarın gözü kapalı BOP Eş Başkanının arkasından Türkiye’yi sürüklemesi endişe vericidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: