BIG BROTHER sizi izliyor; O HALDE GÜLÜMSEYİN :)

-Herkesçe bilinen- izleme elementlerini hatırlayalım

TC Kimlik No:
TC kimlik no girilerek yapılan tüm işlemlerle, nerde hangi işlemi yaptı iseniz kayıttasınız. Örneğin internetden Otobüs yada Uçak bileti alıyorsunuz, işlemi tamamlamak için kredi kartı numaranızın yanında TC kimlik numaranızın girmenizle işlem tamamlanıyor. TC Kimlik no yu girdiğinizde hangi gün hangi saat nerden nereye gidiyor yada dönüyorsunuz kayıttasınız

Kredi-Banka Kartı:

Yaptığınız her ktedi kartı yada banka kartı işleminde elinize verdikler perakende satış fişi yada kredi kartı işlem fişine bakınız. İşlem Fişinde POS makinesinin IP numarası saat dakika saniye ve gün-tarih bilgilerini göreceksiniz. Hangi gün saat de nerden ne aldınız kaç TL harcadınız gerçek zamanlı kayıtta..

GSM- Cep telefonu:
Hücre sistemi ile çalışan cep telefonunuz 5 saniyelik surelerle yayımladığı pals-elektronik hücre bilgisi ile ana GSM şebekesine nerde olduğunu bildirmektedir. Cep telefonundan yollanan bu bilgi ile 1 m. hata ile coğrafi olarak hangi noktada/koordinatta olduğunuz bilinmektedir.
Cep telefonuna yüklenen gön yüzü görülmeyen bir yazılım ise telefon konuşmanız dışında cep telefonu üzerinden ortam dinlemesi yapılabilmektedir. Gelen giden her mesaj, telefon çağrısı ikizi bir başka cep telefonuna eş zamanlı gönderilmektedir, yönlendirilebilmektedir.

Internet-PC IP

Elde taşınabilir standart notbook/GSM tabanlı notbook ve sabit tüm bilgisayarların hepinsin bir IP yani TC kimlik no gibi bir kimlik numarası bulunmaktadır. Bu bilgisayar yada GMS tabanlı telefonlar ile internette hangi web sayfalarına girdiniz çıktınız, e-mail alıp yolladınız tamamı eş zamanlı –nerden bağlandı iseniz coğrafi kodu işlenmiş- izleme ve kayıttadır

MOBESE Kamaralar
MOBESE, MOBil Elektronik Sistem Entegrasyonu anlamına gelmektedir. Emiyet Genel Müdürlüğüne bağlı GPRS kablosuz GSM şebekesi üzerinden haberleşen bir sistemdir. Her bir kamerayı kameralı bir cep telefonu gibi düşünmek ve her kameranın 7*24 saat 365 gün time-laps zaman atlamalı kayıt yaptığını bilmek yeterlidir. MOBESE sistemi yüz tanıma programları ile desteklendiğinde tanımlanan yüz hangi kameralardan geçti ise real time-gerçek zamanlı izlenmesi kayıtlara geri dönülerek kayıtlardan taranması mümkündür. Araç plakasının sisteme girilmesi ile bir aracın bulunduğu kentte veya dolaştığı diğer kentlerde giriş çıkışı gün saat dakika sn bazında kaydedilmektedir. MOBESE kameralar uluslararası anlaşmalar ile Londra’daki ana merkeze bağlı olup Londra üzerinden dünyanın çok farklı kentlerine konuşlandırılmış binlerce kamera üzerinden kişi-araç tespit takip ve kayıt imkanı bulunmaktadır.

SMS ya da e-mail mesajınızda, ya da telelefon konuşmanızda geçen tüm cümlelerden daha önce tanımlanmış kelimeler bazında filtre edilmektedir. Örneğin “Balyoz, Ergenekon, Bomba , Sabotaj, Darbe, Sol, Marksist Komünist, Faşit, İrtica, ve benzeri, yerel ya da emperyal brother’in dikkatini çekecek bir kelime yazdı ya da kullandı iseniz bu filtreden yakalanmakta ve 7*24 saat 365 gün gerçek zamanlı takip’e girmekteniz.

O halde Gülümseyiniz..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: