PKK Terörü Tırmanıyor.. Tırmanacak.

PKK’nın gelir kaymakları, esrar eroin silah akaryakıt ve insan kaçakçılığı ve haraçtır. Haraç BDP’li belediyeler, yöre esnafı ve TC genelindeki Kürt kökenli iş adamlarından, Kürt ağalarından hatta sade Kürt yurttaşlardan vergi adı altında toplanmaktadır.

TC nin derin devleti PKK ile sürdürülen savaşdan da nemalanmaktadır. Derin Devlet aslen devlet ricali eli ile yapılan sömürüdür. Doğu ve Güneydoğuda devam eden PKK ile savaş, Köy Koruculuğu sistemi ve Ordunun şehit olan acemi erleri ile yürütülmektedir.. Ne adına savaştığını bilmeden dağa sürülüp PKK teröristi yapılan yoksul Kürt çocukları ile Anadolu’nun yoksul Türk evlatları b u çatışmada ölmektedir. Gariban Kürt Türk Anadolu çocukları dışında arada 3-5 de rütbeli asker de şehit edilmektedir

TC ordusu ile PKK arasında devam eden savaş nedeniyle ordu, tank top tüfek helikopter silah ve teçhizat alımı ve doğu Anadolu’daki personele risk zammı, inşaat onarım bakım akaryakıt sair kalemlerle milyarlarca doları TC bütçesinden emmekte diğer devlet kurumlarının tersine Sayıştay denetiminden uzak dilediğince harcamaktadır. Ordunun rütbeli subaylarının gelir seviyesi yaşam kalitesi ister doğuda ister batıda olsun TC ortalamasının % 10’nuna girecek kadar yüksektir.

TC ordusunun aldığı silah ve teçhizatın % 90’lık kaynağı ABD, AB ve İsrail’dir. PKK ile savaşın sürmesi silah alımı ve pazarın sürekliliğini sağlamaktadır.

Asker Polis ve devletin diğer kamu görevlilerine TC’nin diğer bölgelerindekilere nazaran çok daha fazla mesai maaş yolluk sair adlar altında para ödenmektedir. Köy korucularına ödenen para yekden koruculara değil korucuların ağalarına akıtılmaktadır.

AKP öncesinde ve AKP iktidarı döneminde ordunun TC den çektiği para azalmamış bilakis Helikopter vs alımları AVAC TAİ vs vs harcamaları ile artmıştır. İsrail ile yapılan silah ve diğer ticaret artmıştır. İster Kürt ister Türk olsun standart TC yurttaşlarının % 90 ı yoksullaşırken AKP ve BDP yönetimi ve yandaş işverenleri, PKK polit bürosu zenginleşmiştir.

Sivil yada asker bu sömürüye karşı duran yazar, çizer, sanatçı gazeteci, akademisyen bir çok sosyal katmandan muhalif yurttaşlar Ergenekon, Balyoz, Salyangoz ve sair çakma darbe gerekçeleri ile tutuklanmış diğerleri sindirilmiş, TC yurttaşlarının çoğunluğu bu dezenformasyon ve asimetrik savaşla susturulmuştur. Taraflar bu savaşı medya üzerinden 7 x 24 saat 365 gün yüzlerce TV programı, web sayfası ve onlarca gazete dergi kitap Radyo-TV Kanalından yuttaşın beynine çakmaktadır.

Ez cümle PKK ve siyasi uzantısı BDP ile eski derin devletin 2011 sürümü ReTeE’nin Yeni Derin Devleti arasındaki savaş aslında etnik değil TAMAMEN Emperyal ÇIKAR ve PAYLAŞIM SAVAŞIDIR !
“Kayıkçı kavgasıdır”.
“Cambaza Bak Cambaza”dır.

Dil din ırk etnik köken sarmalında servis edilen bu asimetrik ÇIKAR SAVAŞI ve SÖMÜRÜ, antiemperyalist TC Yurttaşlık Kolektifi ve yurtsever devrimci bilinç oluşmadıkça BİTMEZ…

buyukakın

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: