SİYASAL SOL KOLEKTİFİ’ne çağrı..

Meclis dışı siyasal solun, ayrı ayrı partiler olarak 12 eylül darbesinin ürünü anti demokratik % 10 seçim barajına rağmen meclise girmesi olası değildir.

1965 yılında yapılan genel Seçimlerde AP 240, CHP 134, MP 31 ve YTP 19 milletvekili ile Meclis’e girmiştir. Bu seçimde tek bağımsız milletvekil olarak meclise giren Türkiye İşçi Partili Çetin ALTAN -o günki- gerçek sosyalist siyasalı ile 424 vekile karşı tek başına yadsınamaz bir muhalefet gerçekleştirmiştir.

12 Ekim 1969’da yapılan seçimlerde AP 256, CHP, 143, GP 15, MP 6, MHP 1, BP 8, YTP 6 milletvekili çıkarırken, TİP’in parti olarak girmediği seçimde 13 TİP’li bağımsız milletvekil Meclis’e girmiştir.

Bugün meclisde bulunan BDP nin 19 milletvekilinin tamamın bir önceki seçimlerde güneydoğudan bağımsız aday olarak meclise gelmiştir.

Örnekleri çoğaltmak mümkündür.,
Meclis dışı sol, kabul edilecek bir siyasi parti kolaylığında SİYASAL SOL KOLEKTİFİ’nde toplanmalı, Türkiye genelinde bağımsız adaylarını çıkarmalı ve adaylarını kamuoyuna açıklamalıdır.

Seçimi kazanacak SİYASAL SOL KOLEKTİFİ’nin gerçek halk vekilleri 3 kişide de 15 kişi de olsa düzen partilerine Meclisi dar edecektir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: