TC Ekonomisi batarken hangi vaat hangi ekomi politik ?


Sorular Sorular…

İktidara yurüyüşün bir ekomomi politiği olmalıdır. Ekonomi politiği olmayan siyasalın iktidar olması da mumkun değildir. YCHP’nin ekonomi politiği nedir?

“Gençlere iş”
“Emekliye ev”
“Yoksula 600 TL/ay”
“Çifçiye 1,5 tl ye mazot”

ile iktidar değil populist reklam olur.. Bu gun TUİK verilerine göre dış ticaret açığı bir önceki yıl ocak ayına göre patlamıştır..(1) Özel sektörün yurt dışından almış olduğu kredileri ödenemez noktadır.. Bu vaatler hangi kaynakdan sağlanaca dış ve iç borç nasıl döndürülecektir?

ABD-AB destekli sözde arap devrimi ile kuzey afrika petrol kaynakları el değiştiriken varili 200 dolara çıkabilecek yeni bir petrol krizi kapıdadır.

AKP, Kemal Derviş Yasalarını uygulamak amacı ile hükümet edilmiş olmasına karşın geçen 8 yıllık sürede bir yandan Derviş Yasalarını uygulamış bir yandan da ulusal kaynakları kendi yandaşlarına peşkeş çekmiştir.

YCHP hangi maddi ve insan kaynağı ve hangi ekonomi politik ile miylar dolarlık borç batağındaki ülkeden yurttaşlarına hakça paylaşım ve refah verecektir.? Kemal Dervişin ideolojik asistanı Hürhit GÜNEŞ, ekomomi asistanı (Dönemin uygulamacı hazine müsteşarı) Faik ÖZTARK ile mi?

YCHP bütçe ve dış ticaret açığını nasıl sönümlendireceğini, sıcak paradan nasıl kurtulacağını, kayıt dışı ekonomi yüksek fazi ve rantiye dögüsüne nasıl son vereceğini, iç emek hürriyet üçlemesini nasıl yaşama geçireceğini, uygulayacağı ekonomi politiği tek tek madde madde ne vakit açıklayacaktır?

YCHP nin hedefi kemikleşmiş % 20 oyla milletvekilliğini meslek edinmiş bir kısım kişileri yeni meclise atmak ve kayıkcı kavgasına devam etmek midir? Yoksa iktidarı almak mıdır?

Türkiyeye bir yerel Hugo CHAVEZ ve onun ekibi gibi yurtsever militan yönetim kadrosu ve gerekli;
Bunun dışındaki her söylem ” ha Ali ha Veli” değil midir ?

buyukakın
01.03.2011

(1)http://www.cnnturk.com/2011/ekonomi/genel/01/28/dis.ticaret.acigi.patladi/604910.0/index.html

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: