Mısırdaki kalkışmanın resmi tek destekçisi İRAN !

Mısır da ABD makas değiştiriyor.

Israilden sonra en büyük devlet yardımında bulunduğu Mısırda tehlikeli kumar.
Devletci ağırlıklı faşit Mubarek yerine ılımlı islam modeli bir Recep Tayyip ararken ülke İran’a dönüşmek üzere.

Kalkışanların sokak gösterilerinde İran örneğindeki gibi “trafik lambalarında sembol idamlar”; Milyonların “Tek mutlak Allah’tır” sloganları altında meydanlara kıldığı kitlesel namazlar ve bu gösteriyi yöneten hamas militanlarının örgütlü tahriki…

Mısırdaki bu sözde devrime Mısır libereralleri ile kısmende olsa laik düşünen halk yığınları ve asker de destek vermekte. Akıllarından bile geçirmeseler de sozde devrim, halk devrimi diye başlatılan kalkışma, şeriat devrimine donecek ve muhtemel ilk kelleri trafik lambalarında ve vinçlerin bomlarında asılacak olanlar da onlar olacak..

Mısırın yeraltı üstü zenginliklerinin ve ÇİN’e alternatif sosyal guvenlikten yoksun ucuz iş gucunun ABD ve AB tarafından paylaşılması adına çok tehlikeli bir kumar bu.

Evet faşit Mubarek halkını sömürmekteydi. Ucuz işgücünü emperyal sermayeye açmıştı. Hatta şu kadar ki TC deki sendikasızlaştırılan, torba yasa ile taşeronlaştırılan emeğin sömürüsü ile yetinmeyen yerli işbirlikçi buyuk sermaye, pıtrak gibi Mısırda fabrikalar açmaya başlamıştı..

Ulusal basını bir kenara bırakıp ABD ve AB basının taradığınızda Mısırdaki sözde halk devrimini destekleyen tek ülke göreceksiniz : Radikal dinci; İran İslam Cumhuriyeti..

ABD nin yanlış hesabı sadece Bağdat’dan değil, Kabilden, Tahrandan, Saygondan da dönmüştü. “ABD nin hesabı tutmazsa ne olur? “un cevabı bu metinde gizli.. “Demokrasi getiriyorum” bayrağında ulusal petrol kaynaklarının talanı.. Yine katliam yine katliam..
Sadece Irakda 2.5 milyon Arap Türk Kürt müslümanın ölümü… AB desteğinde ABD nin Bosnada, makedonyada, Sırbistanda, Afganistanda pakistandaki diğer bilinen milyonlarla ifade bulan katliamlara teşne oluşu…

Kazan kim? “Bir lokma bir hırka” yutturmacasi ile sömürülen, ülkesi emperyal işgal altındaki yoksul Mısır halkı’mı ?

buyukakin
01.02.2011

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: