Hangi kurban, hangi bayram..

Sözde “İslami Yaşam” dalga dümeninde yüzyıllardır Anadoluda kadın, din ve mahalle baskısı ile köleleştirilmiştir. Önce turbana sonra çarşafa eni konu sosyal hayattan silinerek eve kapatılmakta olan avrat’ın ikincil işkencesi imam nikahı ile legalize edilen sözde “kumay”a özde “metres”e aynı damda katlanmakdır.

Bu ne ahlaksız bir yaşam biçimidir ki ayni hanede aynı odada dini bütün erkek nefsi çektiğinde avradı, istemediğinde kumasını ile yatar, cinsel ilişkiye girer. Bu ilişkiye ve yaşam biçimine aynı adamı ve mekanı paylaşan kadınlar, cocuklar tüm mahalle cumleten sessiz tanıklık eder.

Modern hukukda suça iştirak olan bu sessiz tanıklık pervasız bir biçimde süre gelmektedir. Anadolu dışından bu rezil, pespaye, kepaze ilişki biçimi bugün meclisde bulunan ve azımsanmayacak coğunlukta milletvekillerinin TC’nin ta göbeğindeki başkent hanelerinde de sürmektedir.

En az üç cocuk yapmayı öneren, kadının yerinin evi olduğunu ünleyen dini ve namusu kafaya sarılan bez parçasına indirgeyen, iktidara geldiginden bu yana çalışan kadın sayısını hatırı sayılır biçimde azaltan Başbakan bu vekillerinin havaya kaldirdıklari elleriyle bu iktidar erkine devam etmektedir.

Elinde bıçak üstüne salınan zerzevattan kaçan angus danası ne ki; Asıl Kurban sözde dinsel yaşam biçimi içersinde sadece bedenine degil çocuklarının gözü önünde ruhuna da tecavuz edilen KADIN dır.

Hangi kurban, hangi bayram, hangi ahlak, hangi Cumhuriyet ?

buyukakin, 13.10.2010

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: