Cumhuriyetin Kurucusu Parti


AB ve ABD projesi olan AKP iktidari bir yandan bu kolletife “gül verirken” öte yandan kendi yeni ekonomik sınıfını ve tababını yaygınlaştırdı.
ayni uygulamayı tek parti iktidari chp, ve takiben orjinal demokrat parti -çakması nal topladı- …morison suleymanın Adalep Partisi ve Dünya bankası mutemedi 1 Özal gerçekleştirdi.

Yeme içme konusundan ifrat durumuna düşen ve emperyal sermayenin çıkarlarını riske eden DSP ANAP MHP hukumetinin şeklen yanina, aslen başina Dünya Bankası Mutemedi numara: 2, Kemal DERVIŞ yollandı.
Murtemed 2 K.DERVİŞ bir kurtarici gibi sunularak Derviş- aslı emperyal sömürü- Yasaları’nın çıkarılması sağlandı.

Mutemed 2 K.DERVIŞ’in görevini tamamlaması ile DSP ANAP MHP Hukutei dağıtıldı ve rezerv tutulan Merison 2 Recep E. iktidara tasındı.
Morison Recep in maddi manevi medyatik inanılmaz desteği, yetiririlen kadroları eli ile Morison Kenan ile denenen yelşil kuşak projesindeb vaz geçilerek ılımlı islam ve Avrupa Topluluğu uydusu bir ülke modeli servise verildi.

İstanbul Belediyesinde görevli Zabıta müdüründen , IETT Müdürüne kadar rezerv tüm biat tayfası İstanbul İmamının yaninda Bakan Koltuklarına oturtuldu.

Restorasyon başladı…

Cumhruriyet mitingleri ile CHP dahil tüm muhalif unsurların önüne geçen toplumsal muhalafet, dunya siyasi tarihine milyon + kisilik mitinglerle geçti, yurttaşlık bilincini tüm TC de titretti.
Hızla uyanan Emperyal Güçler, Başbakanlıkda çalışan ABD pasaportlu danışmanlar ile bu silkelenmeyi ErKENEKON projesi ile bastırdı.

Tüm bu sürecin içiserinde CHP aktif, önder, rol koyucu olarak ne yazık ki YOKTU !

Cumhuriyet Mitinglerine korkak ürkek bir pencerden bakan CHP ve solun solu, “darbe ile demokratik halk protestosunun ayırdında hiç değildiler” ve “hiç olmadılar”.

Ne CHP, ne solun solu, üniter ulus devlet ve demokratik cumhuriyetin ne anlama geldigini anlayamadılar.

Ne şeriat ne darbe tam bağımsız Türkiye

Alanlarda “Ne şeriat ne darbe tam bağımsız Türkiye” diye haykıran Anadolun dört bir yanından gelen, koşarak gelen, parmağındaki alyansı satarak gelen, pırıl prıl aydınlık cumhuriyet perver kadınların cocoukların gençlerin, yaşlıların, her sosyal katmandan gelen insanların yuzlerce fersah gerisindeydiler..

İlk uyanan Morison Recebin ABD li danışmanları oldu. Ustünde üniforması var iken 60 ihtilali benzeri bir ihtilali imdinden geçirdiği tahmin edilen ancak kendi rızalari ile uygulamayan emekli paşaları, yapmadıkları bir darbe nedeni ile içeri tıktılar. Bu içeri tıkış, sağdan sola, mafiyadan cinsel suclulara, katillere kadar uznan geniş bir corba ile desenformasyona dönüştü. At izi ile it izi karıştırıldı.

Fiili Livata

Bunu adı toplumsal muhalafete fiili livata idi.
Aynı sonu paylaşacak liboş takımı ile solun solu “yetmez ama evet” ile “bunlar darbecidir” söylemleri ile yırtındılar… 32 kısım tekmili birden Erkenekon projesi devam ederken meclisde gozden kaçırılan kanun yonetmelik, üçlü kararnameler, özelleştirme satış talan dalga dalga devam etti, el’an ediyor.

CHP nin başında kimin olduğunun ne önemi vardı.
Bilerek yada bilmeyerek bu donüşümde rol alan CHP önderleri hala ne olduğunu kavrayamadı, ya da” kayrayamamış görüntüsünde”ler.

Gündem “Turban”, “genel af”, “Çankaya Recepsiyonu” degil..
Günden ılımlı islam ve bir asama sonra radikal islam cumyuriyetine donuş..
Bu süreçde kitleler oalabildiğince yoksullaştırılacak, üç kurşa bir somuna muhtaç halee getirilecektir. KPS MPS vesaire ile yandşalar binerli ummet gurupları olarak memur edilecektir. Anayasa Mahkemesi HSYK ve eni konu devlet istinad mahkeleri ile, üye sayısı artırılan Yargıtay ile tüm ulus devlettin yapı taşları 87 yıllık devletin kendini koruma refleksi törpülenecek sonra devlet donuşturulecektir.

Bu gun % 100 ulusal sermayeli -İş Ziraat Vakıf B. hariç- tek Ticari Banka kalmamıştır. Çalışanların çalışmayanların köylünün cebine karşılşıksız verilen kredi kartlari ile yurtaşlar sahte ışıltılı bir sosyal yaşam sarmalına sokulmuş, gırtlaklarına kadar borçlandırılmoştır. Kredi kartı manyağı haline getirilen toplum üretmeden geleğine borçlandırılan ve giderek edilginleşen, tepkisizleşen, gözü kara toprakda, umutsuz kitleler haline çevrilmiştir.

% 100 ulusal sermayell özel hastane, sigorta şirketi kalmamıştır. Hava limanları, Deniz limanları, Petkim Tüpraş, TürkTelekom, Tekel satılmıştır. Doğalgaz, elektirik su dağtım şebekeleri çok uluslu sermaye şirketlerine geçmiştir.

“İş emek hürreyet, sağlık sigortası, işsizlik sigortası, bedelsiz eğitim, sendikal örgütlenme” diyen her kim var ise tekme tokat, cop ve gazlanmakta, üniversiteden, liseden, işyerinden atılmakda, bir kısmı ise dertop edilip yargısız infazla gözaltına alınmaktadır.

Cumhuriyetin Kurucusu Parti

Cumhuriyetin Kurucusunun altı okun ile bugunki muhalefetin altı oku örtüşmemektedir.

Çok partili siyasi yaşama geçtikden sonra bir kez bile üst üste 2 dönem iktidar olamayan bir parti yakın gelecekte iktidar olabilir mi? CHP nin bugun olanı dahil, tüm genel başkanları, tarihsel sürec içinde önemli misyonlar üstlemişlerdir. İnkar eden kim ?

Hepsine teşekkürler de isteselerde istemeselerde, CHP ya radikal bir biçimde kendisini yenileyecektir ya da hiç bir biçimde bunu haketmeyen tabanı ile yok olup gidecektir.

Sizce bunu ayrıdında bir CHP yönetimi var mı?

buyukakin
02.11.2010

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: