13 Eylül sabahı B1 ve B2 Planı


13 Eylül 2010 sabahı YSK referandum sonucunu ister EVET ister HAYIR olarak açıklasın, “Demokratik Cumhuriyet, Laik Üniter Sosyal Hukuk Devleti”nden yana olan tüm yurtseverlerin ortak akılla oluştudukları B1 ve B2 planları vardır, varolacaktır ve elbet hızla yaşama geçirilecektir.

Örgütlü mücadelenin ilk basamağı Dernekler,

Bir amaç uğruma biraraya gelen yurttaşların oluşturuduğu dernekler örtgütlü mücedelenin ilk basamağıdır. Bu basamakda, dernek amacında her ne yazılmış olsa da, tescilli olmayan en yuce amaç dayanışma, birlikte hareket edebilmekdir. Özgür, demokratik laik ve üniter olmayan bir devlet düzeninde ister semt ister yöre, isterse başkaca bir ihtisas derneği olunsun, o derneğin dayanişma ve amaca ulaşma ve yaşama şansı sıfırdır..

Meslek odaları

Elbette meslek odaları mesleki dayanışma odağıdır. Ancak ve yine özgür demokratik laik ve üniter olmayan bir devlet düzeninde ister muhendislik, ister bilim, isterse esnaf meslek odası olsun o odanın dayanişma ve amaca ulaşma şansı sıfırdır..

Sendikalar

iş emek hüriyet üçlemesine erişmenin tek asal yolu bağımsız ve gerçek sendikal mücaedeledir. Küresel sermayeye ve yerli işbirlikçilerinin sendikasızlaştırma, birden fazla sendikaya üye olma yutturmacası ile sendikaları ve federasyonları parçalama, bölme ve yok etme bilincine karşı emeğin sendikaşması, iktidardan yaşama barınma sağlık ve eğitim taleplerini alması, işçi sınıfın dışındaki tüm yurtsever demokratik kitle örgütleriyle dayanışmasını zorunlu kılmaktadır. Özgür demokratik laik ve üniter olmayan bir devlet düzeninde dayanişma ve amaca ulaşma şansının sıfır olduğu bilinci ile saflar sıklaşıtırılmalıdır.

Siyasi Partiler,

Emperyal küresle sermayenin yerli figürleri cemaat ve sermaye destekli siyasal partilerdir. Aslonan mecut anti demokratik ve fasizm sürecine giren siyasi gidisi durdurmaktır. Demokratik laik üniter sosyal hukuk devletini yeni ekonomi politik ile varetmek amaç ise; Bu ayni temel dustur paydaşı olan siyasal partiler, Demokraik Cumhuriyet Bloğu’nu oluşturmalı, toplumlumun her nüvesinde, her hanesinde, her yurttaşının imdinde demokratik dayanışma fikrini her ne pahasına olur ise olsun ateşlemelidir.

Sokak Komiteleri

Elbetde Ülkenin her sokağında bir yurtsver TC yurttaşı yaşamaktaktadır. Kentde, ilçede, köyde, mahallede her sokakda, sendika, meslek odası, siyasi parti, dernek gibi herhangi bir Demokrartik Kitle Örgütü/DKÖ/ STK üyesi olmayan , demokratik laik üniter sosyal hukuk devleti paydaşı yurtseverlere erişmek, demokrartik sokak komiteleri oluşturmak, miting, toplantı gösteri ve yuruşlerinden haber edilmek katılmaları sağlanmak amaç olmadır

Demokratik Daynışma ve Mücedele

Faşist uygulama, tek tek veya kitlesel sabaha karşı gözaltı, sebepsiz tutuklama, kitleyi coplama, biber gazı ve su sıkma, telefon, ortam dinlemesi e-posta trafiğini takip etme, yandaş gazete ve televizyon ile imzasız ihbar mektupları ve şerefsiz gizli tanıklar ile jurnal şeklinde dalga dalga toplumun üzerine çökecektir.
İlk hedef HAYIR kampanyası içinden yürekli bir biçimde duruşunu ilan eden dernekler, meslek odaları sendikalar, sendikacılar, siyasi parti yöneticileridir.

Bu gün egenekon projesinde at izi ile it izi birbirine kasten karıştırılmış, yurtsever aydınlar ile silah uyuşturucu kacakcıları, derin devletin mafya babaları aynı potada yargılanır hale sokulmuştur. Siyasi partiler, ordu, üniversiteler, medya ve yargı içindeki yurtseverler, her türlü ahlaksız dinleme, izleme, sesli görüntülü kayıt ve fotokopi belgeler, gizli tanıklar ile tutuklanma sürecine sokulmuştur.
Ergenekonu izleyen, balyoz, kafes vesaire kodlar ile sürdürülen dezenformasyon ve tutuklama sureci artan bir ivme ile devam edecek; Siyaset, yargı, sendika, medya, yazın ve bilim insanları düzmece gerekçeler ile tek tek ya da toplu olarak tutuklanacaktır.

Sendikalari, meslek odaları, dernekler, akademisyenleri, basın ve medya emecçileri öğrenciler ve tüm yurtsever yurtaşlar bu gibi uygulamalara ANAYASAL DEMOKRATİK HAKLARI OLAN GÖSTERİ YURUYUŞ VE MİTİNGLER ile ŞİDDETLİ VE GÜÇLÜ BİR HAYKIRIŞLA HEP BİRLİKTE BUYUK BİR MKOLLEKTİVİZE KARŞI ÇIKMALI SOKAKDA BU HAKLARINI KULLANILMALIDIR.

Her platfromda, partide, sendikada, meslek odasında, sokakda, metroda, dolmuşta kitlesel demokratik direniş, eylem ve söylem birliği siyasal partiler kollektifince örgütlenmelidir.
Dernekler, Sendikalar, meslek Odaları hızla DAYANIŞMA ve ÖZGÜRLÜK adına PALTFORMLAR kurlanldır. Sendika, Meslek Odası, Dernek, Siyasi Parti , Öğrenci Kollektifleri, Bilim ve toplum önderleri bu DEMOKRATİK PLATFORMLARIN oluşumunda yol göstericilik yapmalıdır.

AkePe nin referandundan EVET ile çıkması akabinde hızla yeni faşist kadrolaşmasına, faşist siyasal ve yasal atyapısını hazırlamasına olanak ereği ile TC’nin OLABİLECEK EN KISA SÜREDE elle yapılacak bir sayım yöntemiyle DEMOKRATİK ERKEN SEÇİM SÜRECİNE SOKULMASI ve erken seçim süreci içerisinde tüm yurtşever siyasi, parti, meslek odası, dernek ve sendikaların TEK BAYRAK ALTINDA demokratik tüm yolları deneyerek BLOK HALİNDE SEÇİME GİDİLMESİ B1 Planıdır, olmalıdır, ortak akılla geliştirilmelidir.

B2 Planı

Referandumdan % 51 ve üzerinde HAYIR çıkması hiçbir ad ve nam altında bu HAYIR kişiselletirilemez. HAYIR’ın başarısı refernadum süreci içersinde canla başla çalışnan, sokakdaki sade yurttaşdan sendikacısana, meslek odasına, sağdan sola AkePe Muhalifi tüm siyasal partilere, derneklere kadar elle tutulmaz gözle görülmez kollektif refleks ve dayanışmadır. Bu başarıda kitlesel ya da bireysel her çabanın, her karşı duruşun, her tek tek HAYIR oyunun katkısı vardır.

“Eşkiyanın gece ne yapacağı belli olmaz “ İ.İnönü

AkePe hala iktidarda olacağı unutmamalı, yeni faşist kadrolaşma, siyasal ve yasal atyapısını hazırlamasına tutuklamalar soruşturmalar ile siyasi bölünme ortmanı tetiklemesine olanak vermemek üzere TC’nin OLABİLECEK EN KISA SÜREDE elle yapılacak bir sayım yöntemiyle DEMOKRATİK ERKEN SEÇİM SÜRECİNE SOKULMASI ve erken seçim süreci içerisinde tüm yurtsever siyasi, parti, meslek odası, dernek ve sendikaların TEK YURSEVER SÖYLEM ALTINDA demokratik tüm yolları deneyerek KOLLEKTİF DAYANIŞMA İLE SEÇİME GİDİLMESİ B2 Planıdır, olmalıdır, ortak akılla geliştirilmelidir.

Toplumsal Güçbirliği Kollektifi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: