Akay Kavşağı’nı “BİZ” çözeriz !

chp-kavsak   

 Gokçek :”Akay Kavşağı konusunda çözümü ortaya koysunlar, memnuniyetle ben de kendilerine yetkiyi devredeyim. (1)  20.07.2009

Tüm kamuoyunca bilinmektedir ki Akay Kavşağı sadece Çankaya’nın degil tüm Başkent’ın sorunudur; Akay kavşağı bilimsel verilerden uzak Gökçek’in “yaptım oldu” mantığı ile inşaa edilmiştir.İnşaat sürecinde meslek odaları, Çankaya Belediyesi gerekli hukuksal girişimleri başlatmış ve en sonu kavşakla ilgili yargı kararı açıklanmıştır:Kavşak yanlıştır !

AKP’li Gokcek’in kamuoyuna  verdigi (1) bu beyani karsisinda  başta Çankaya Belediyesi olmak üzere, İnşaat Mühendisleri Şehir Plancıları  Odaları Ankara Şubeleri,  Çevre Mühendisleri, Harita ve Kadastro Mühendisleri, Makine Mühendisler Ankara Şubeleri, Peyzaj Mimarları Odası, ODTU, Gazi, Hacettepe Üniversitelerinin  ilgili muhendislik bölümleri,  Ankaram Platformu’nun kolaylaştırıcılığında bir araya gelerek  Doğru ve bilimsel AKAY KAYŞAĞI ULAŞIM PLANI’nı üretmeli ve bilimsel  çözümü ortaya koymalıdır.

Bu gun Çankaya Belediyesi, TMMOB, Şehir Plancıları Odası vbg mesleki orgutlerin yönetim erkleri içinde bulunmuş deneyimli kadrolarca yönetilmektedir. Gun, simdiye değin karşı çıkılmış tüm yanlış şehircilik ve ulaşım uygulamalarına gerçek ve somut projeler ile cevap verme günüdür. Gökçek’in bilime ve Ankara halkına restini  hızla uygulanabilir çözümlerle görmemek işin aslını inkar olacaktır. Lafı güzef bırakılıp elestirdiklerimizin altenatifleri somutlaştırmalıdır.

Kuşkusuz tüm demokratik kitle orgutleri, Çankaya ve Ankara halkı, Ankaram Platformu’nun kolaylaştırıcılığında üretilecek ulaşım çözümüne kitlesel  desteğini verecektir.

Akay kavşağını bu “kollektivize” çözecektir!

buyukakin, 21.07.09                

         
 
   

 (1) http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=12104077&tarih=2009-07-20

 
 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: